EV-database

MG MG4 vs Mini Countryman

MG MG4 Comfort 64 kWh of Mini Countryman E: op papier 450 en 462 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhMini Countryman E
Bruikbare accu61,7 kWh64,6 kWh
WLTP-bereik450 km462 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 3,92
AandrijvingRWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 462 tegen 450 km — 12 km ofwel ±3% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 31 versus 33,7 minuten, oftewel 2,7 minuten (zo'n 8%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±144 km (bij de Mini Countryman E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 13,7 om 14 kWh/100 km; dat scheelt 0,3 kWh/100 km, ruwweg 2%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 11,41 verschil.

Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Comfort 64 kWh de meeste punten. Wie de Mini Countryman E overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Mini Countryman E.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Mini Countryman E?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Mini Countryman E ±34 minuten (piek 135 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Mini Countryman E 462 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh, 64,6 kWh over 462 km voor de Mini Countryman E. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.