EV-database

MG MG4 vs Kia Niro EV

Met 450 en 460 km WLTP-bereik liggen de MG MG4 Comfort 64 kWh en de Kia Niro EV in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Kia Niro EV (compacte SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhKia Niro EV
Bruikbare accu61,7 kWh64,8 kWh
WLTP-bereik450 km460 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km14,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW72 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 61 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 79 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 3,94
AandrijvingRWDFWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Kia Niro EV: 460 tegenover 450 km — een verschil van 10 km (±2%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 31 om 61 minuten; dat scheelt 30 minuten, ruwweg 49%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±79 km (bij de Kia Niro EV) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 13,7 tegen 14,1 kWh/100 km — 0,4 kWh/100 km ofwel ±3% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 15,79 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia Niro EV kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Kia Niro EV.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Kia Niro EV?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Kia Niro EV ±61 minuten (piek 135 vs 72 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de Kia Niro EV?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 460 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Kia Niro EV ongeveer € 3,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh, 64,8 kWh over 460 km voor de Kia Niro EV. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.