MG MG4 vs Jaguar I-Pace
MG MG4 Comfort 64 kWh of Jaguar I-Pace EV400: op papier 450 en 470 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Comfort 64 kWh | Jaguar I-Pace EV400 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61,7 kWh | 84,7 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 470 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 18 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 104 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 55 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 153 km | ± 89 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 5,05 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Jaguar I-Pace EV400 aan het langste eind met 470 om 450 km; dat scheelt 20 km, ruwweg 4%.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 31 tegen 55,2 minuten — 24,2 minuten ofwel ±44% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) tegenover ±89 km (bij de Jaguar I-Pace EV400) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 13,7 versus 18 kWh/100 km, oftewel 4,3 kWh/100 km (zo'n 24%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 181,03.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Jaguar I-Pace EV400 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Jaguar I-Pace EV400.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Jaguar I-Pace EV400?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Jaguar I-Pace EV400 ±55 minuten (piek 135 vs 104 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Jaguar I-Pace EV400 470 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh, 84,7 kWh over 470 km voor de Jaguar I-Pace EV400. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.