EV-database

MG MG4 vs Genesis GV60

De MG MG4 Comfort 64 kWh en de Genesis GV60 Sport zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 466 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) en de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhGenesis GV60 Sport
Bruikbare accu61,7 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik450 km466 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 224 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 4,65
AandrijvingRWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Genesis GV60 Sport: 466 tegenover 450 km — een verschil van 16 km (±4%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Genesis GV60 Sport voor: 21,8 versus 31 minuten, oftewel 9,1 minuten (zo'n 29%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de Genesis GV60 Sport ongeveer 224 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 13,7 tegen 16,6 kWh/100 km — 2,9 kWh/100 km ofwel ±17% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 121,73 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Genesis GV60 Sport als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG MG4 Comfort 64 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG MG4 Comfort 64 kWh en Genesis GV60 Sport.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Genesis GV60 Sport?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Genesis GV60 Sport ±22 minuten (piek 135 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Genesis GV60 Sport 466 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.