EV-database

MG MG4 vs Genesis Electrified GV70

MG MG4 Comfort 64 kWh of Genesis Electrified GV70: op papier 450 en 455 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) naast de Genesis Electrified GV70 (middelgrote SUV, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG MG4 Comfort 64 kWhGenesis Electrified GV70
Bruikbare accu61,7 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik450 km455 km
Verbruik (berekend)13,7 kWh/100 km17 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 153 km± 219 km
Thuisladen per 100 km€ 3,84€ 4,76
AandrijvingRWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Genesis Electrified GV70 aan het langste eind met 455 om 450 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Genesis Electrified GV70 beter met 21,8 tegen 31 minuten — 9,1 minuten ofwel ±29% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de Genesis Electrified GV70 ongeveer 219 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 13,7 versus 17 kWh/100 km, oftewel 3,3 kWh/100 km (zo'n 19%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 138,59.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Genesis Electrified GV70 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De MG MG4 Comfort 64 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en Genesis Electrified GV70.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de Genesis Electrified GV70?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Genesis Electrified GV70 ±22 minuten (piek 135 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG MG4 Comfort 64 kWh haalt 450 km WLTP, de Genesis Electrified GV70 455 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de Genesis Electrified GV70 ongeveer € 4,76, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG MG4 en Genesis Electrified GV70?

De 135- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.