MG MG4 vs BMW iX3
MG MG4 Comfort 64 kWh of BMW iX3: op papier 450 en 461 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) naast de BMW iX3 (middelgrote SUV, 2021): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Comfort 64 kWh | BMW iX3 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61,7 kWh | 74 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 461 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 33 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 153 km | ± 145 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 4,49 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX3 aan het langste eind met 461 om 450 km; dat scheelt 11 km, ruwweg 2%.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 31 tegen 33,4 minuten — 2,5 minuten ofwel ±7% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG MG4 Comfort 64 kWh zo'n 153 km bij en bij de BMW iX3 ongeveer 145 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 13,7 tegen 16,1 kWh/100 km — 2,3 kWh/100 km ofwel ±15% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 98,32 verschil.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX3 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Comfort 64 kWh en BMW iX3.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Comfort 64 kWh of de BMW iX3?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Comfort 64 kWh indicatief ±31 minuten en bij de BMW iX3 ±33 minuten (piek 135 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG MG4 en de BMW iX3?
Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 461 km — een verschil van 11 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84 en met de BMW iX3 ongeveer € 4,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh, 74 kWh over 461 km voor de BMW iX3. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.