Mercedes-Benz EQV vs Mini Cooper
Met 363 en 402 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQV 300 en de Mini Cooper SE in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQV 300 (MPV/bus, 2020) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQV 300 | Mini Cooper SE |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 90 kWh | 49,2 kWh |
| WLTP-bereik | 363 km | 402 km |
| Verbruik (berekend) | 24,8 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 110 kW | 95 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 55 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 69 km | ± 120 km |
| Thuisladen per 100 km | € 6,94 | € 3,43 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mini Cooper SE aan het langste eind met 402 om 363 km; dat scheelt 39 km, ruwweg 11%.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 35,1 tegen 55,4 minuten — 20,3 minuten ofwel ±37% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±69 km (bij de Mercedes-Benz EQV 300) tegenover ±120 km (bij de Mini Cooper SE) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mini Cooper SE voor: 12,2 versus 24,8 kWh/100 km, oftewel 12,6 kWh/100 km (zo'n 51%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 527,29.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mini Cooper SE als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQV 300 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mercedes-Benz EQV 300 en Mini Cooper SE.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQV 300 of de Mini Cooper SE?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQV 300 indicatief ±55 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 110 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mercedes-Benz EQV 300 haalt 363 km WLTP, de Mini Cooper SE 402 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQV 300 ongeveer € 6,94 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.