Mercedes-Benz EQS SUV vs Porsche Taycan
Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of Porsche Taycan 4S: op papier 640 en 642 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ | Porsche Taycan 4S |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 108,4 kWh | 97 kWh |
| WLTP-bereik | 640 km | 642 km |
| Verbruik (berekend) | 16,9 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 200 kW | 320 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 183 km | ± 328 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,74 | € 4,23 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Porsche Taycan 4S voor: 642 versus 640 km, oftewel 2 km (zo'n 0%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 20,5 om 36,7 minuten; dat scheelt 16,2 minuten, ruwweg 44%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zo'n 183 km bij en bij de Porsche Taycan 4S ongeveer 328 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 15,1 om 16,9 kWh/100 km; dat scheelt 1,8 kWh/100 km, ruwweg 11%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 76,80.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Taycan 4S de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Porsche Taycan 4S.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Porsche Taycan 4S?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Porsche Taycan 4S ±21 minuten (piek 200 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ haalt 640 km WLTP, de Porsche Taycan 4S 642 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQS SUV en Porsche Taycan?
De 200- en 320-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±37 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.