EV-database

Mercedes-Benz EQS SUV vs Mercedes-Benz EQS

De Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC zitten qua bereik dicht bij elkaar (640 vs 676 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) naast de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC (sedan, 2021): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQS SUV 450+Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC
Bruikbare accu108,4 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik640 km676 km
Verbruik (berekend)16,9 kWh/100 km16 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)200 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 183 km± 193 km
Thuisladen per 100 km€ 4,74€ 4,49
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC voor: 676 versus 640 km, oftewel 36 km (zo'n 6%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 36,7 minuten. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zo'n 183 km bij en bij de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC ongeveer 193 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC beter met 16 tegen 16,9 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 37,88.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC ±37 minuten (piek 200 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQS SUV en de Mercedes-Benz EQS?

Volgens de WLTP-opgave 640 km tegenover 676 km — een verschil van 36 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC ongeveer € 4,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 108,4 kWh over 640 km voor de Mercedes-Benz EQS SUV 450+, 108,4 kWh over 676 km voor de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.