Mercedes-Benz EQS SUV vs Mercedes-Benz EQS
De Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en de Mercedes-Benz EQS 450+ zitten qua bereik dicht bij elkaar (640 vs 733 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Mercedes-Benz EQS 450+ (sedan, 2021) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ | Mercedes-Benz EQS 450+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 108,4 kWh | 108,4 kWh |
| WLTP-bereik | 640 km | 733 km |
| Verbruik (berekend) | 16,9 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 200 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 183 km | ± 210 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,74 | € 4,14 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQS 450+ voor: 733 versus 640 km, oftewel 93 km (zo'n 15%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 36,7 minuten. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zo'n 183 km bij en bij de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer 210 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mercedes-Benz EQS 450+ aan het langste eind met 14,8 om 16,9 kWh/100 km; dat scheelt 2,1 kWh/100 km, ruwweg 13%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 90,26.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mercedes-Benz EQS 450+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Mercedes-Benz EQS 450+.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Mercedes-Benz EQS 450+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS 450+ ±37 minuten (piek 200 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQS SUV en de Mercedes-Benz EQS?
Volgens de WLTP-opgave 640 km tegenover 733 km — een verschil van 93 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer € 4,14, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.