Mercedes-Benz EQS SUV vs Mercedes-Benz EQE
Met 640 en 654 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en de Mercedes-Benz EQE 350+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Mercedes-Benz EQE 350+ (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ | Mercedes-Benz EQE 350+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 108,4 kWh | 90,6 kWh |
| WLTP-bereik | 640 km | 654 km |
| Verbruik (berekend) | 16,9 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 200 kW | 170 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 183 km | ± 190 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,74 | € 3,88 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Mercedes-Benz EQE 350+: 654 tegenover 640 km — een verschil van 14 km (±2%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mercedes-Benz EQE 350+: 36,1 tegenover 36,7 minuten — een verschil van 0,6 minuten (±2%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zo'n 183 km bij en bij de Mercedes-Benz EQE 350+ ongeveer 190 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mercedes-Benz EQE 350+ beter met 13,9 tegen 16,9 kWh/100 km — 3,1 kWh/100 km ofwel ±18% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 129,54.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz EQE 350+ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQS SUV 450+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Mercedes-Benz EQE 350+.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Mercedes-Benz EQE 350+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Mercedes-Benz EQE 350+ ±36 minuten (piek 200 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQS SUV en de Mercedes-Benz EQE?
Volgens de WLTP-opgave 640 km tegenover 654 km — een verschil van 14 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Mercedes-Benz EQE 350+ ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.