Mercedes-Benz EQS SUV vs Lucid Air
Met 640 en 725 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en de Lucid Air Touring in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) en de Lucid Air Touring (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQS SUV 450+ | Lucid Air Touring |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 108,4 kWh | 92 kWh |
| WLTP-bereik | 640 km | 725 km |
| Verbruik (berekend) | 16,9 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 200 kW | 250 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 25 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 183 km | ± 305 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,74 | € 3,55 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Lucid Air Touring aan het langste eind met 725 om 640 km; dat scheelt 85 km, ruwweg 13%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lucid Air Touring voor: 24,9 versus 36,7 minuten, oftewel 11,8 minuten (zo'n 32%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) tegenover ±305 km (bij de Lucid Air Touring) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Lucid Air Touring voor: 12,7 versus 16,9 kWh/100 km, oftewel 4,2 kWh/100 km (zo'n 25%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 178,41.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Touring de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQS SUV 450+ en Lucid Air Touring.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ of de Lucid Air Touring?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Lucid Air Touring ±25 minuten (piek 200 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQS SUV en de Lucid Air?
Volgens de WLTP-opgave 640 km tegenover 725 km — een verschil van 85 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74 en met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 108,4 kWh over 640 km voor de Mercedes-Benz EQS SUV 450+, 92 kWh over 725 km voor de Lucid Air Touring. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.