EV-database

Mercedes-Benz EQS vs Lucid Air

Mercedes-Benz EQS 450+ of Lucid Air Pure: op papier 733 en 747 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQS 450+ (sedan, 2021) en de Lucid Air Pure (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQS 450+Lucid Air Pure
Bruikbare accu108,4 kWh88 kWh
WLTP-bereik733 km747 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km11,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)200 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 210 km± 263 km
Thuisladen per 100 km€ 4,14€ 3,30
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Lucid Air Pure: 747 tegenover 733 km — een verschil van 14 km (±2%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Lucid Air Pure aan het langste eind met 29,8 om 36,7 minuten; dat scheelt 6,9 minuten, ruwweg 19%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±210 km (bij de Mercedes-Benz EQS 450+) tegenover ±263 km (bij de Lucid Air Pure) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Lucid Air Pure: 11,8 tegenover 14,8 kWh/100 km — een verschil van 3 kWh/100 km (±20%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 126,34.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Pure de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQS 450+ en Lucid Air Pure.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS 450+ of de Lucid Air Pure?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS 450+ indicatief ±37 minuten en bij de Lucid Air Pure ±30 minuten (piek 200 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mercedes-Benz EQS 450+ haalt 733 km WLTP, de Lucid Air Pure 747 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer € 4,14 en met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.