EV-database

Mercedes-Benz EQE vs Mercedes-Benz EQS SUV

De Mercedes-Benz EQE 300 en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ zitten qua bereik dicht bij elkaar (616 vs 640 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQE 300 (sedan, 2023) en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQE 300Mercedes-Benz EQS SUV 450+
Bruikbare accu89 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik616 km640 km
Verbruik (berekend)14,4 kWh/100 km16,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)170 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 182 km± 183 km
Thuisladen per 100 km€ 4,05€ 4,74
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ aan het langste eind met 640 om 616 km; dat scheelt 24 km, ruwweg 4%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mercedes-Benz EQE 300: 35,5 tegenover 36,7 minuten — een verschil van 1,3 minuten (±3%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±182 km (bij de Mercedes-Benz EQE 300) tegenover ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Mercedes-Benz EQE 300 voor: 14,4 versus 16,9 kWh/100 km, oftewel 2,5 kWh/100 km (zo'n 15%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 104,56 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mercedes-Benz EQE 300 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mercedes-Benz EQE 300 en Mercedes-Benz EQS SUV 450+.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQE 300 of de Mercedes-Benz EQS SUV 450+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQE 300 indicatief ±35 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ±37 minuten (piek 170 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQE en de Mercedes-Benz EQS SUV?

Volgens de WLTP-opgave 616 km tegenover 640 km — een verschil van 24 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQE 300 ongeveer € 4,05 en met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQE en Mercedes-Benz EQS SUV?

De 170- en 200-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±35 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.