EV-database

Mercedes-Benz EQE vs Hyundai Ioniq 9

Met 616 en 620 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQE 300 en de Hyundai Ioniq 9 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQE 300 (sedan, 2023) en de Hyundai Ioniq 9 (grote SUV, 2025) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQE 300Hyundai Ioniq 9
Bruikbare accu89 kWh110,3 kWh
WLTP-bereik616 km620 km
Verbruik (berekend)14,4 kWh/100 km17,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)170 kW233 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 182 km± 203 km
Thuisladen per 100 km€ 4,05€ 4,98
AandrijvingRWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Hyundai Ioniq 9 voor: 620 versus 616 km, oftewel 4 km (zo'n 1%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 9 aan het langste eind met 32,1 om 35,5 minuten; dat scheelt 3,4 minuten, ruwweg 10%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQE 300 zo'n 182 km bij en bij de Hyundai Ioniq 9 ongeveer 203 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Mercedes-Benz EQE 300 voor: 14,4 versus 17,8 kWh/100 km, oftewel 3,3 kWh/100 km (zo'n 19%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 140,38 verschil.

Alleen de Hyundai Ioniq 9 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Hyundai Ioniq 9 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQE 300 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mercedes-Benz EQE 300 en Hyundai Ioniq 9.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQE 300 of de Hyundai Ioniq 9?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQE 300 indicatief ±35 minuten en bij de Hyundai Ioniq 9 ±32 minuten (piek 170 vs 233 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQE en de Hyundai Ioniq 9?

Volgens de WLTP-opgave 616 km tegenover 620 km — een verschil van 4 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQE 300 ongeveer € 4,05 en met de Hyundai Ioniq 9 ongeveer € 4,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 89 kWh over 616 km voor de Mercedes-Benz EQE 300, 110,3 kWh over 620 km voor de Hyundai Ioniq 9. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.