EV-database

Mercedes-Benz EQA vs Volvo EX30

De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en de Volvo EX30 Twin Motor Performance zitten qua bereik dicht bij elkaar (438 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023) en de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQA 300 4MATICVolvo EX30 Twin Motor Performance
Bruikbare accu66,5 kWh64 kWh
WLTP-bereik438 km450 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km14,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW153 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 28 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 3,98
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Volvo EX30 Twin Motor Performance aan het langste eind met 450 om 438 km; dat scheelt 12 km, ruwweg 3%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volvo EX30 Twin Motor Performance aan het langste eind met 28,3 om 45 minuten; dat scheelt 16,7 minuten, ruwweg 37%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC zo'n 102 km bij en bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Volvo EX30 Twin Motor Performance voor: 14,2 versus 15,2 kWh/100 km, oftewel 1 kWh/100 km (zo'n 6%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 40,34 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Volvo EX30 Twin Motor Performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en Volvo EX30 Twin Motor Performance.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC of de Volvo EX30 Twin Motor Performance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC indicatief ±45 minuten en bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance ±28 minuten (piek 100 vs 153 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC haalt 438 km WLTP, de Volvo EX30 Twin Motor Performance 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25 en met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQA en Volvo EX30?

De 100- en 153-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±45 en ±28 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.