Mercedes-Benz EQA vs MG MG4
De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en de MG MG4 Comfort 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (438 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC | MG MG4 Comfort 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66,5 kWh | 61,7 kWh |
| WLTP-bereik | 438 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 15,2 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 45 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 102 km | ± 153 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,25 | € 3,84 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 450 versus 438 km, oftewel 12 km (zo'n 3%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 31 tegenover 45 minuten — een verschil van 14,1 minuten (±31%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±102 km (bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 13,7 tegenover 15,2 kWh/100 km — een verschil van 1,5 kWh/100 km (±10%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 61,80.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en MG MG4 Comfort 64 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC of de MG MG4 Comfort 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC indicatief ±45 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 100 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQA en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 438 km tegenover 450 km — een verschil van 12 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 66,5 kWh over 438 km voor de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC, 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.