EV-database

Lynk & Co 02 vs Volvo EX30

Lynk & Co 02 of Volvo EX30 Twin Motor Performance: op papier 445 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) en de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLynk & Co 02Volvo EX30 Twin Motor Performance
Bruikbare accu66 kWh64 kWh
WLTP-bereik445 km450 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km14,2 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW153 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 28 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 157 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 3,98
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Volvo EX30 Twin Motor Performance beter met 450 tegen 445 km — 5 km ofwel ±1% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Volvo EX30 Twin Motor Performance voor: 28,3 versus 29,8 minuten, oftewel 1,5 minuten (zo'n 5%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±157 km (bij de Lynk & Co 02) tegenover ±167 km (bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Volvo EX30 Twin Motor Performance aan het langste eind met 14,2 om 14,8 kWh/100 km; dat scheelt 0,6 kWh/100 km, ruwweg 4%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 25,59 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Twin Motor Performance de meeste punten. Wie de Lynk & Co 02 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lynk & Co 02 en Volvo EX30 Twin Motor Performance.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Volvo EX30 Twin Motor Performance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance ±28 minuten (piek 150 vs 153 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Volvo EX30 Twin Motor Performance 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02, 64 kWh over 450 km voor de Volvo EX30 Twin Motor Performance. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.