EV-database

Lynk & Co 02 vs VinFast VF 8

De Lynk & Co 02 en de VinFast VF 8 Extended Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (445 vs 447 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) naast de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLynk & Co 02VinFast VF 8 Extended Range
Bruikbare accu66 kWh87,7 kWh
WLTP-bereik445 km447 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km19,6 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 44 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 157 km± 107 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 5,49
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de VinFast VF 8 Extended Range beter met 447 tegen 445 km — 2 km ofwel ±0% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lynk & Co 02 voor: 29,8 versus 44 minuten, oftewel 14,2 minuten (zo'n 32%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±157 km (bij de Lynk & Co 02) tegenover ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 14,8 tegen 19,6 kWh/100 km — 4,8 kWh/100 km ofwel ±24% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 201,11.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Lynk & Co 02 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De VinFast VF 8 Extended Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Lynk & Co 02 en VinFast VF 8 Extended Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de VinFast VF 8 Extended Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de VinFast VF 8 Extended Range ±44 minuten (piek 150 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de VinFast VF 8 Extended Range 447 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.