Lynk & Co 02 vs MG MG4
De Lynk & Co 02 en de MG MG4 Comfort 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (445 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Lynk & Co 02 | MG MG4 Comfort 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66 kWh | 61,7 kWh |
| WLTP-bereik | 445 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 157 km | ± 153 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,15 | € 3,84 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 450 om 445 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Lynk & Co 02: 29,8 tegenover 31 minuten — een verschil van 1,2 minuten (±4%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lynk & Co 02 zo'n 157 km bij en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer 153 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 13,7 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 1,1 kWh/100 km (zo'n 8%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 47,05.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Lynk & Co 02 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Lynk & Co 02 en MG MG4 Comfort 64 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de MG MG4 Comfort 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 150 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Lynk & Co 02 en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 445 km tegenover 450 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Lynk & Co 02 en MG MG4?
De 150- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.