EV-database

Lucid Air vs Mercedes-Benz CLA

De Lucid Air Touring en de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ zitten qua bereik dicht bij elkaar (725 vs 792 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Lucid Air Touring (sedan, 2023) naast de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ (sedan, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLucid Air TouringMercedes-Benz CLA 250+ EQ
Bruikbare accu92 kWh85 kWh
WLTP-bereik725 km792 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km10,7 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 18 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 305 km± 462 km
Thuisladen per 100 km€ 3,55€ 3,01
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ beter met 792 tegen 725 km — 67 km ofwel ±9% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ voor: 18 versus 24,9 minuten, oftewel 6,9 minuten (zo'n 28%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±305 km (bij de Lucid Air Touring) tegenover ±462 km (bij de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ aan het langste eind met 10,7 om 12,7 kWh/100 km; dat scheelt 2 kWh/100 km, ruwweg 15%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 82,21 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Lucid Air Touring kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Lucid Air Touring en Mercedes-Benz CLA 250+ EQ.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lucid Air Touring of de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lucid Air Touring indicatief ±25 minuten en bij de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ±18 minuten (piek 250 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lucid Air Touring haalt 725 km WLTP, de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ 792 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55 en met de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ ongeveer € 3,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 92 kWh over 725 km voor de Lucid Air Touring, 85 kWh over 792 km voor de Mercedes-Benz CLA 250+ EQ. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.