EV-database

Lucid Air: Touring vs Pure

Met 725 en 747 km WLTP-bereik liggen de Lucid Air Touring en de Lucid Air Pure in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lucid Air Touring (sedan, 2023) en de Lucid Air Pure (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLucid Air TouringLucid Air Pure
Bruikbare accu92 kWh88 kWh
WLTP-bereik725 km747 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km11,8 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW22 kW
DC-snelladen (piek)250 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 305 km± 263 km
Thuisladen per 100 km€ 3,55€ 3,30
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Lucid Air Pure: 747 tegenover 725 km — een verschil van 22 km (±3%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lucid Air Touring voor: 24,9 versus 29,8 minuten, oftewel 4,9 minuten (zo'n 16%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lucid Air Touring zo'n 305 km bij en bij de Lucid Air Pure ongeveer 263 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Lucid Air Pure aan het langste eind met 11,8 om 12,7 kWh/100 km; dat scheelt 0,9 kWh/100 km, ruwweg 7%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 38,19.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Lucid Air Pure als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Lucid Air Touring niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Lucid Air Touring en Lucid Air Pure.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lucid Air Touring of de Lucid Air Pure?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lucid Air Touring indicatief ±25 minuten en bij de Lucid Air Pure ±30 minuten (piek 250 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Lucid Air en de Lucid Air?

Volgens de WLTP-opgave 725 km tegenover 747 km — een verschil van 22 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55 en met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.