EV-database

Lucid Air vs DS N°8

Met 747 en 750 km WLTP-bereik liggen de Lucid Air Pure en de DS N°8 Long Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Lucid Air Pure (sedan, 2023) en de DS N°8 Long Range (grote SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLucid Air PureDS N°8 Long Range
Bruikbare accu88 kWh97,2 kWh
WLTP-bereik747 km750 km
Verbruik (berekend)11,8 kWh/100 km13 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)200 kW160 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 41 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 263 km± 191 km
Thuisladen per 100 km€ 3,30€ 3,63
AandrijvingRWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de DS N°8 Long Range aan het langste eind met 750 om 747 km; dat scheelt 3 km, ruwweg 0%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Lucid Air Pure: 29,8 tegenover 41,2 minuten — een verschil van 11,3 minuten (±28%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±263 km (bij de Lucid Air Pure) tegenover ±191 km (bij de DS N°8 Long Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Lucid Air Pure aan het langste eind met 11,8 om 13 kWh/100 km; dat scheelt 1,2 kWh/100 km, ruwweg 9%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 49,54.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Pure met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Lucid Air Pure er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De DS N°8 Long Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Lucid Air Pure en DS N°8 Long Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lucid Air Pure of de DS N°8 Long Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lucid Air Pure indicatief ±30 minuten en bij de DS N°8 Long Range ±41 minuten (piek 200 vs 160 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lucid Air Pure haalt 747 km WLTP, de DS N°8 Long Range 750 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lucid Air Pure ongeveer € 3,30 en met de DS N°8 Long Range ongeveer € 3,63, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 88 kWh over 747 km voor de Lucid Air Pure, 97,2 kWh over 750 km voor de DS N°8 Long Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.