Lexus UX vs Renault Megane E-Tech
Met 450 en 450 km WLTP-bereik liggen de Lexus UX 300e en de Renault Megane E-Tech EV60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lexus UX 300e (compacte SUV, 2023) en de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Lexus UX 300e | Renault Megane E-Tech EV60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 72,8 kWh | 60 kWh |
| WLTP-bereik | 450 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 16,2 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 50 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 99 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 48 km | ± 151 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,53 | € 3,73 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 450 km.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 98,6 minuten — een verschil van 67,4 minuten (±68%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lexus UX 300e zo'n 48 km bij en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer 151 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 13,3 versus 16,2 kWh/100 km, oftewel 2,8 kWh/100 km (zo'n 18%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 119,47.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de Lexus UX 300e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lexus UX 300e en Renault Megane E-Tech EV60.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Lexus UX 300e of de Renault Megane E-Tech EV60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lexus UX 300e indicatief ±99 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 50 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Lexus UX 300e haalt 450 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lexus UX 300e ongeveer € 4,53 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 72,8 kWh over 450 km voor de Lexus UX 300e, 60 kWh over 450 km voor de Renault Megane E-Tech EV60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.