EV-database

Lexus UX vs Nio ET5

Met 450 en 456 km WLTP-bereik liggen de Lexus UX 300e en de Nio ET5 75 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Lexus UX 300e (compacte SUV, 2023) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLexus UX 300eNio ET5 75 kWh
Bruikbare accu72,8 kWh75 kWh
WLTP-bereik450 km456 km
Verbruik (berekend)16,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)50 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 99 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 48 km± 132 km
Thuisladen per 100 km€ 4,53€ 4,61
AandrijvingFWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Nio ET5 75 kWh voor: 456 versus 450 km, oftewel 6 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Nio ET5 75 kWh: 36,3 tegenover 98,6 minuten — een verschil van 62,3 minuten (±63%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±48 km (bij de Lexus UX 300e) tegenover ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Lexus UX 300e aan het langste eind met 16,2 om 16,4 kWh/100 km; dat scheelt 0,3 kWh/100 km, ruwweg 2%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 11,32.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Nio ET5 75 kWh de meeste punten. Wie de Lexus UX 300e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lexus UX 300e en Nio ET5 75 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lexus UX 300e of de Nio ET5 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lexus UX 300e indicatief ±99 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 50 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Lexus UX en de Nio ET5?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 456 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lexus UX 300e ongeveer € 4,53 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.