EV-database

Kia EV9 vs BMW i4

De Kia EV9 RWD en de BMW i4 eDrive40 zitten qua bereik dicht bij elkaar (563 vs 590 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Kia EV9 RWD (grote SUV, 2023) en de BMW i4 eDrive40 (sedan, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV9 RWDBMW i4 eDrive40
Bruikbare accu99,8 kWh81 kWh
WLTP-bereik563 km590 km
Verbruik (berekend)17,7 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)210 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 184 km± 231 km
Thuisladen per 100 km€ 4,96€ 3,84
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BMW i4 eDrive40 beter met 590 tegen 563 km — 27 km ofwel ±5% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i4 eDrive40 voor: 26,8 versus 32,2 minuten, oftewel 5,4 minuten (zo'n 17%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV9 RWD zo'n 184 km bij en bij de BMW i4 eDrive40 ongeveer 231 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BMW i4 eDrive40 voor: 13,7 versus 17,7 kWh/100 km, oftewel 4 kWh/100 km (zo'n 23%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 167,90.

Alleen de Kia EV9 RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW i4 eDrive40 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV9 RWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV9 RWD en BMW i4 eDrive40.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV9 RWD of de BMW i4 eDrive40?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 RWD indicatief ±32 minuten en bij de BMW i4 eDrive40 ±27 minuten (piek 210 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de BMW i4?

Volgens de WLTP-opgave 563 km tegenover 590 km — een verschil van 27 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 RWD ongeveer € 4,96 en met de BMW i4 eDrive40 ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 99,8 kWh over 563 km voor de Kia EV9 RWD, 81 kWh over 590 km voor de BMW i4 eDrive40. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.