Kia EV9 vs Kia EV6
Kia EV9 AWD of Kia EV6 77 kWh AWD: op papier 505 en 506 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) en de Kia EV6 77 kWh AWD (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Kia EV9 AWD | Kia EV6 77 kWh AWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 99,8 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 505 km | 506 km |
| Verbruik (berekend) | 19,8 kWh/100 km | 15,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 210 kW | 240 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 32 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 165 km | ± 243 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,53 | € 4,28 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Kia EV6 77 kWh AWD voor: 506 versus 505 km, oftewel 1 km (zo'n 0%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV6 77 kWh AWD: 21,8 tegenover 32,2 minuten — een verschil van 10,3 minuten (±32%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV9 AWD zo'n 165 km bij en bij de Kia EV6 77 kWh AWD ongeveer 243 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Kia EV6 77 kWh AWD: 15,3 tegenover 19,8 kWh/100 km — een verschil van 4,5 kWh/100 km (±23%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 187,57.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Kia EV6 77 kWh AWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV9 AWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV9 AWD en Kia EV6 77 kWh AWD.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Kia EV9 AWD of de Kia EV6 77 kWh AWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 AWD indicatief ±32 minuten en bij de Kia EV6 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 210 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de Kia EV6?
Volgens de WLTP-opgave 505 km tegenover 506 km — een verschil van 1 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53 en met de Kia EV6 77 kWh AWD ongeveer € 4,28, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV9 en Kia EV6?
De 210- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.