EV-database

Kia EV9 vs Cupra Tavascan

Kia EV9 AWD of Cupra Tavascan VZ: op papier 505 en 522 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) naast de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV9 AWDCupra Tavascan VZ
Bruikbare accu99,8 kWh77 kWh
WLTP-bereik505 km522 km
Verbruik (berekend)19,8 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)210 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 165 km± 142 km
Thuisladen per 100 km€ 5,53€ 4,13
AandrijvingAWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Cupra Tavascan VZ aan het langste eind met 522 om 505 km; dat scheelt 17 km, ruwweg 3%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Kia EV9 AWD aan het langste eind met 32,2 om 38,6 minuten; dat scheelt 6,4 minuten, ruwweg 17%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±165 km (bij de Kia EV9 AWD) tegenover ±142 km (bij de Cupra Tavascan VZ) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Cupra Tavascan VZ aan het langste eind met 14,8 om 19,8 kWh/100 km; dat scheelt 5 kWh/100 km, ruwweg 25%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 210,48.

Alleen de Kia EV9 AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Cupra Tavascan VZ de meeste punten. Wie de Kia EV9 AWD overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Kia EV9 AWD en Cupra Tavascan VZ.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV9 AWD of de Cupra Tavascan VZ?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 AWD indicatief ±32 minuten en bij de Cupra Tavascan VZ ±39 minuten (piek 210 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Kia EV9 AWD haalt 505 km WLTP, de Cupra Tavascan VZ 522 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53 en met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.