Kia EV9 vs BYD Seal
Kia EV9 AWD of BYD Seal AWD Excellence: op papier 505 en 520 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) naast de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Kia EV9 AWD | BYD Seal AWD Excellence |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 99,8 kWh | 82,5 kWh |
| WLTP-bereik | 505 km | 520 km |
| Verbruik (berekend) | 19,8 kWh/100 km | 15,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 210 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 32 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 165 km | ± 147 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,53 | € 4,44 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BYD Seal AWD Excellence: 520 tegenover 505 km — een verschil van 15 km (±3%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Kia EV9 AWD aan het langste eind met 32,2 om 37,3 minuten; dat scheelt 5,1 minuten, ruwweg 14%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV9 AWD zo'n 165 km bij en bij de BYD Seal AWD Excellence ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de BYD Seal AWD Excellence beter met 15,9 tegen 19,8 kWh/100 km — 3,9 kWh/100 km ofwel ±20% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 163,67.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BYD Seal AWD Excellence als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV9 AWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV9 AWD en BYD Seal AWD Excellence.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Kia EV9 AWD of de BYD Seal AWD Excellence?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 AWD indicatief ±32 minuten en bij de BYD Seal AWD Excellence ±37 minuten (piek 210 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de BYD Seal?
Volgens de WLTP-opgave 505 km tegenover 520 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53 en met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.