EV-database

Kia EV6 vs Mini Cooper

Kia EV6 58 kWh of Mini Cooper SE: op papier 394 en 402 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Kia EV6 58 kWh (middelgrote SUV, 2021) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV6 58 kWhMini Cooper SE
Bruikbare accu58 kWh49,2 kWh
WLTP-bereik394 km402 km
Verbruik (berekend)14,7 kWh/100 km12,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)180 kW95 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 190 km± 120 km
Thuisladen per 100 km€ 4,12€ 3,43
AandrijvingRWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Mini Cooper SE: 402 tegenover 394 km — een verschil van 8 km (±2%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV6 58 kWh: 21,8 tegenover 35,1 minuten — een verschil van 13,3 minuten (±38%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV6 58 kWh zo'n 190 km bij en bij de Mini Cooper SE ongeveer 120 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Mini Cooper SE: 12,2 tegenover 14,7 kWh/100 km — een verschil van 2,5 kWh/100 km (±17%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 104,24 verschil.

Alleen de Kia EV6 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mini Cooper SE er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV6 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV6 58 kWh en Mini Cooper SE.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV6 58 kWh of de Mini Cooper SE?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV6 58 kWh indicatief ±22 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 180 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV6 en de Mini Cooper?

Volgens de WLTP-opgave 394 km tegenover 402 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV6 58 kWh ongeveer € 4,12 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.