EV-database

Kia EV4 vs Porsche Macan

Met 630 en 641 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 81 kWh en de Porsche Macan RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) naast de Porsche Macan RWD (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 81 kWhPorsche Macan RWD
Bruikbare accu81,4 kWh95 kWh
WLTP-bereik630 km641 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)128 kW270 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 43 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 154 km± 282 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 4,15
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Porsche Macan RWD beter met 641 tegen 630 km — 11 km ofwel ±2% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Macan RWD aan het langste eind met 23,8 om 43,1 minuten; dat scheelt 19,2 minuten, ruwweg 45%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) tegenover ±282 km (bij de Porsche Macan RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Kia EV4 81 kWh: 12,9 tegenover 14,8 kWh/100 km — een verschil van 1,9 kWh/100 km (±13%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 79,80 verschil.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Macan RWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV4 81 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV4 81 kWh en Porsche Macan RWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 81 kWh of de Porsche Macan RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 81 kWh indicatief ±43 minuten en bij de Porsche Macan RWD ±24 minuten (piek 128 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Kia EV4 81 kWh haalt 630 km WLTP, de Porsche Macan RWD 641 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62 en met de Porsche Macan RWD ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.