EV-database

Kia EV4 vs Mercedes-Benz EQS SUV

Met 630 en 640 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 81 kWh en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) en de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ (grote SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 81 kWhMercedes-Benz EQS SUV 450+
Bruikbare accu81,4 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik630 km640 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km16,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)128 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 43 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 154 km± 183 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 4,74
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Mercedes-Benz EQS SUV 450+: 640 tegenover 630 km — een verschil van 10 km (±2%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mercedes-Benz EQS SUV 450+: 36,7 tegenover 43,1 minuten — een verschil van 6,4 minuten (±15%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) tegenover ±183 km (bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV4 81 kWh beter met 12,9 tegen 16,9 kWh/100 km — 4 kWh/100 km ofwel ±24% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 168,71.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 81 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV4 81 kWh en Mercedes-Benz EQS SUV 450+.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 81 kWh of de Mercedes-Benz EQS SUV 450+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 81 kWh indicatief ±43 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ±37 minuten (piek 128 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Kia EV4 81 kWh haalt 630 km WLTP, de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ 640 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62 en met de Mercedes-Benz EQS SUV 450+ ongeveer € 4,74, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV4 en Mercedes-Benz EQS SUV?

De 128- en 200-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±43 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.