Kia EV4 vs MG MG4
De Kia EV4 58 kWh en de MG MG4 Comfort 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (440 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Kia EV4 58 kWh (hatchback, 2025) naast de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Kia EV4 58 kWh | MG MG4 Comfort 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 58,3 kWh | 61,7 kWh |
| WLTP-bereik | 440 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 13,2 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 102 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 119 km | ± 153 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,71 | € 3,84 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 450 tegenover 440 km — een verschil van 10 km (±2%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG MG4 Comfort 64 kWh voor: 31 versus 38,7 minuten, oftewel 7,8 minuten (zo'n 20%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±119 km (bij de Kia EV4 58 kWh) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Kia EV4 58 kWh: 13,2 tegenover 13,7 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±3%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 19,37.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG MG4 Comfort 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV4 58 kWh en MG MG4 Comfort 64 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Kia EV4 58 kWh of de MG MG4 Comfort 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 58 kWh indicatief ±39 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 102 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Kia EV4 58 kWh haalt 440 km WLTP, de MG MG4 Comfort 64 kWh 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 58 kWh ongeveer € 3,71 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 58,3 kWh over 440 km voor de Kia EV4 58 kWh, 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.