EV-database

Jeep Avenger vs Nio EL6

Jeep Avenger Elektrisch of Nio EL6 75 kWh: op papier 400 en 406 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Jeep Avenger Elektrisch (compacte SUV, 2023) en de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkJeep Avenger ElektrischNio EL6 75 kWh
Bruikbare accu51 kWh75 kWh
WLTP-bereik400 km406 km
Verbruik (berekend)12,8 kWh/100 km18,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 117 km
Thuisladen per 100 km€ 3,57€ 5,17
AandrijvingFWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Nio EL6 75 kWh beter met 406 tegen 400 km — 6 km ofwel ±2% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Jeep Avenger Elektrisch: 34,5 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 1,7 minuten (±5%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Jeep Avenger Elektrisch) tegenover ±117 km (bij de Nio EL6 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Jeep Avenger Elektrisch voor: 12,8 versus 18,5 kWh/100 km, oftewel 5,7 kWh/100 km (zo'n 31%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 240,36 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Jeep Avenger Elektrisch als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nio EL6 75 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Jeep Avenger Elektrisch en Nio EL6 75 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Jeep Avenger Elektrisch of de Nio EL6 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jeep Avenger Elektrisch indicatief ±35 minuten en bij de Nio EL6 75 kWh ±36 minuten (piek 100 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Jeep Avenger Elektrisch haalt 400 km WLTP, de Nio EL6 75 kWh 406 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jeep Avenger Elektrisch ongeveer € 3,57 en met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.