EV-database

Jaguar I-Pace vs Volvo EX30

Met 470 en 476 km WLTP-bereik liggen de Jaguar I-Pace EV400 en de Volvo EX30 Single Motor Extended Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) en de Volvo EX30 Single Motor Extended Range (compacte SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkJaguar I-Pace EV400Volvo EX30 Single Motor Extended Range
Bruikbare accu84,7 kWh64 kWh
WLTP-bereik470 km476 km
Verbruik (berekend)18 kWh/100 km13,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)104 kW153 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 55 min± 28 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 89 km± 176 km
Thuisladen per 100 km€ 5,05€ 3,76
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Volvo EX30 Single Motor Extended Range beter met 476 tegen 470 km — 6 km ofwel ±1% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range voor: 28,3 versus 55,2 minuten, oftewel 26,8 minuten (zo'n 49%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±89 km (bij de Jaguar I-Pace EV400) tegenover ±176 km (bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range voor: 13,4 versus 18 kWh/100 km, oftewel 4,6 kWh/100 km (zo'n 25%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 192,19.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range de meeste punten. Wie de Jaguar I-Pace EV400 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Jaguar I-Pace EV400 en Volvo EX30 Single Motor Extended Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Jaguar I-Pace EV400 of de Volvo EX30 Single Motor Extended Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jaguar I-Pace EV400 indicatief ±55 minuten en bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ±28 minuten (piek 104 vs 153 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Jaguar I-Pace EV400 haalt 470 km WLTP, de Volvo EX30 Single Motor Extended Range 476 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05 en met de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ongeveer € 3,76, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.