EV-database

Jaguar I-Pace vs BMW iX1

De Jaguar I-Pace EV400 en de BMW iX1 eDrive20 zitten qua bereik dicht bij elkaar (470 vs 475 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) en de BMW iX1 eDrive20 (compacte SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkJaguar I-Pace EV400BMW iX1 eDrive20
Bruikbare accu84,7 kWh65 kWh
WLTP-bereik470 km475 km
Verbruik (berekend)18 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)104 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 55 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 89 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 5,05€ 3,83
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW iX1 eDrive20 voor: 475 versus 470 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW iX1 eDrive20: 33,9 tegenover 55,2 minuten — een verschil van 21,3 minuten (±39%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Jaguar I-Pace EV400 zo'n 89 km bij en bij de BMW iX1 eDrive20 ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BMW iX1 eDrive20 aan het langste eind met 13,7 om 18 kWh/100 km; dat scheelt 4,3 kWh/100 km, ruwweg 24%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 182,16.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW iX1 eDrive20 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Jaguar I-Pace EV400 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Jaguar I-Pace EV400 en BMW iX1 eDrive20.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Jaguar I-Pace EV400 of de BMW iX1 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jaguar I-Pace EV400 indicatief ±55 minuten en bij de BMW iX1 eDrive20 ±34 minuten (piek 104 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Jaguar I-Pace en de BMW iX1?

Volgens de WLTP-opgave 470 km tegenover 475 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05 en met de BMW iX1 eDrive20 ongeveer € 3,83, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.