EV-database

Hyundai Ioniq 9 vs Porsche Taycan

Met 620 en 630 km WLTP-bereik liggen de Hyundai Ioniq 9 en de Porsche Taycan Turbo in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Hyundai Ioniq 9 (grote SUV, 2025) en de Porsche Taycan Turbo (sportieve EV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 9Porsche Taycan Turbo
Bruikbare accu110,3 kWh97 kWh
WLTP-bereik620 km630 km
Verbruik (berekend)17,8 kWh/100 km15,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)233 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 203 km± 322 km
Thuisladen per 100 km€ 4,98€ 4,31
AandrijvingAWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Porsche Taycan Turbo beter met 630 tegen 620 km — 10 km ofwel ±2% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Taycan Turbo aan het langste eind met 20,5 om 32,1 minuten; dat scheelt 11,5 minuten, ruwweg 36%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Hyundai Ioniq 9 zo'n 203 km bij en bij de Porsche Taycan Turbo ongeveer 322 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Porsche Taycan Turbo: 15,4 tegenover 17,8 kWh/100 km — een verschil van 2,4 kWh/100 km (±13%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 100,53.

Alleen de Hyundai Ioniq 9 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Taycan Turbo als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Hyundai Ioniq 9 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Ioniq 9 en Porsche Taycan Turbo.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 9 of de Porsche Taycan Turbo?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 9 indicatief ±32 minuten en bij de Porsche Taycan Turbo ±21 minuten (piek 233 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 9 en de Porsche Taycan?

Volgens de WLTP-opgave 620 km tegenover 630 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 9 ongeveer € 4,98 en met de Porsche Taycan Turbo ongeveer € 4,31, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 110,3 kWh over 620 km voor de Hyundai Ioniq 9, 97 kWh over 630 km voor de Porsche Taycan Turbo. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.