Hyundai Ioniq 6 vs Hyundai Ioniq 9
Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD of Hyundai Ioniq 9: op papier 614 en 620 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD (sedan, 2023) en de Hyundai Ioniq 9 (grote SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD | Hyundai Ioniq 9 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77,4 kWh | 110,3 kWh |
| WLTP-bereik | 614 km | 620 km |
| Verbruik (berekend) | 12,6 kWh/100 km | 17,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 235 kW | 233 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 22 min | ± 32 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 289 km | ± 203 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,53 | € 4,98 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Hyundai Ioniq 9: 620 tegenover 614 km — een verschil van 6 km (±1%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD aan het langste eind met 22,3 om 32,1 minuten; dat scheelt 9,8 minuten, ruwweg 30%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD zo'n 289 km bij en bij de Hyundai Ioniq 9 ongeveer 203 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD beter met 12,6 tegen 17,8 kWh/100 km — 5,2 kWh/100 km ofwel ±29% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 217,75 verschil.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Hyundai Ioniq 9 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD en Hyundai Ioniq 9.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD of de Hyundai Ioniq 9?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD indicatief ±22 minuten en bij de Hyundai Ioniq 9 ±32 minuten (piek 235 vs 233 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD haalt 614 km WLTP, de Hyundai Ioniq 9 620 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 6 77 kWh RWD ongeveer € 3,53 en met de Hyundai Ioniq 9 ongeveer € 4,98, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.