EV-database

Hyundai Ioniq 5 vs MG MG4

De Hyundai Ioniq 5 N en de MG MG4 Comfort 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (448 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Hyundai Ioniq 5 N (middelgrote SUV, 2024) naast de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 5 NMG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu84 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik448 km450 km
Verbruik (berekend)18,8 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)240 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 198 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 5,25€ 3,84
AandrijvingAWDRWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 450 om 448 km; dat scheelt 2 km, ruwweg 0%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Hyundai Ioniq 5 N voor: 23,7 versus 31 minuten, oftewel 7,3 minuten (zo'n 23%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±198 km (bij de Hyundai Ioniq 5 N) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 13,7 tegen 18,8 kWh/100 km — 5 kWh/100 km ofwel ±27% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 211,63.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Comfort 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Hyundai Ioniq 5 N niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Ioniq 5 N en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 5 N of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 5 N indicatief ±24 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 240 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Hyundai Ioniq 5 N haalt 448 km WLTP, de MG MG4 Comfort 64 kWh 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 5 N ongeveer € 5,25 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.