EV-database

Hyundai Ioniq 5 vs BMW i4

Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD of BMW i4 M50: op papier 507 en 521 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD (middelgrote SUV, 2023) en de BMW i4 M50 (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 5 77 kWh RWDBMW i4 M50
Bruikbare accu77,4 kWh81 kWh
WLTP-bereik507 km521 km
Verbruik (berekend)15,3 kWh/100 km15,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)235 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 239 km± 204 km
Thuisladen per 100 km€ 4,27€ 4,35
AandrijvingRWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BMW i4 M50: 521 tegenover 507 km — een verschil van 14 km (±3%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD beter met 22,3 tegen 26,8 minuten — 4,5 minuten ofwel ±17% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±239 km (bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD) tegenover ±204 km (bij de BMW i4 M50) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD aan het langste eind met 15,3 om 15,5 kWh/100 km; dat scheelt 0,3 kWh/100 km, ruwweg 2%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 11,79.

Alleen de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW i4 M50 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD en BMW i4 M50.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD of de BMW i4 M50?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD indicatief ±22 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 235 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD haalt 507 km WLTP, de BMW i4 M50 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD ongeveer € 4,27 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.