Genesis GV60 vs Kia EV9
De Genesis GV60 Sport en de Kia EV9 AWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (466 vs 505 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) en de Kia EV9 AWD (grote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Genesis GV60 Sport | Kia EV9 AWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77,4 kWh | 99,8 kWh |
| WLTP-bereik | 466 km | 505 km |
| Verbruik (berekend) | 16,6 kWh/100 km | 19,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 240 kW | 210 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 22 min | ± 32 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 224 km | ± 165 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,65 | € 5,53 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Kia EV9 AWD voor: 505 versus 466 km, oftewel 39 km (zo'n 8%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Genesis GV60 Sport: 21,8 tegenover 32,2 minuten — een verschil van 10,3 minuten (±32%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) tegenover ±165 km (bij de Kia EV9 AWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Genesis GV60 Sport: 16,6 tegenover 19,8 kWh/100 km — een verschil van 3,2 kWh/100 km (±16%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 132,42.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Genesis GV60 Sport de meeste punten. Wie de Kia EV9 AWD overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Genesis GV60 Sport en Kia EV9 AWD.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Genesis GV60 Sport of de Kia EV9 AWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Genesis GV60 Sport indicatief ±22 minuten en bij de Kia EV9 AWD ±32 minuten (piek 240 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Genesis GV60 Sport haalt 466 km WLTP, de Kia EV9 AWD 505 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65 en met de Kia EV9 AWD ongeveer € 5,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.