EV-database

Ford Puma Gen-E vs Skoda Elroq

Met 376 en 403 km WLTP-bereik liggen de Ford Puma Gen-E en de Skoda Elroq 60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) en de Skoda Elroq 60 (compacte SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord Puma Gen-ESkoda Elroq 60
Bruikbare accu43 kWh59 kWh
WLTP-bereik376 km403 km
Verbruik (berekend)11,4 kWh/100 km14,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW165 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 175 km
Thuisladen per 100 km€ 3,20€ 4,10
AandrijvingFWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Skoda Elroq 60: 403 tegenover 376 km — een verschil van 27 km (±7%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Skoda Elroq 60 voor: 24,2 versus 29,1 minuten, oftewel 4,9 minuten (zo'n 17%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±136 km (bij de Ford Puma Gen-E) tegenover ±175 km (bij de Skoda Elroq 60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Ford Puma Gen-E voor: 11,4 versus 14,6 kWh/100 km, oftewel 3,2 kWh/100 km (zo'n 22%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 134,57 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Elroq 60 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Ford Puma Gen-E niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Ford Puma Gen-E en Skoda Elroq 60.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford Puma Gen-E of de Skoda Elroq 60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Puma Gen-E indicatief ±29 minuten en bij de Skoda Elroq 60 ±24 minuten (piek 100 vs 165 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Ford Puma Gen-E haalt 376 km WLTP, de Skoda Elroq 60 403 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20 en met de Skoda Elroq 60 ongeveer € 4,10, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 43 kWh over 376 km voor de Ford Puma Gen-E, 59 kWh over 403 km voor de Skoda Elroq 60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.