Ford Explorer vs Mini Cooper
De Ford Explorer Standard Range en de Mini Cooper SE zitten qua bereik dicht bij elkaar (384 vs 402 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Ford Explorer Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Ford Explorer Standard Range | Mini Cooper SE |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 52 kWh | 49,2 kWh |
| WLTP-bereik | 384 km | 402 km |
| Verbruik (berekend) | 13,5 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 145 kW | 95 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 166 km | ± 120 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,79 | € 3,43 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 402 tegen 384 km — 18 km ofwel ±5% uit elkaar.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Ford Explorer Standard Range beter met 24,3 tegen 35,1 minuten — 10,8 minuten ofwel ±31% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±166 km (bij de Ford Explorer Standard Range) tegenover ±120 km (bij de Mini Cooper SE) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Cooper SE beter met 12,2 tegen 13,5 kWh/100 km — 1,3 kWh/100 km ofwel ±10% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 54,72 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mini Cooper SE de meeste punten. Wie de Ford Explorer Standard Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Ford Explorer Standard Range en Mini Cooper SE.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Ford Explorer Standard Range of de Mini Cooper SE?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Explorer Standard Range indicatief ±24 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 145 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford Explorer en de Mini Cooper?
Volgens de WLTP-opgave 384 km tegenover 402 km — een verschil van 18 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Explorer Standard Range ongeveer € 3,79 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 384 km voor de Ford Explorer Standard Range, 49,2 kWh over 402 km voor de Mini Cooper SE. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.