EV-database

Cupra Tavascan vs Kia EV5

Met 522 en 530 km WLTP-bereik liggen de Cupra Tavascan VZ en de Kia EV5 81 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024) naast de Kia EV5 81 kWh (middelgrote SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCupra Tavascan VZKia EV5 81 kWh
Bruikbare accu77 kWh81 kWh
WLTP-bereik522 km530 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km15,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 142 km± 152 km
Thuisladen per 100 km€ 4,13€ 4,28
AandrijvingAWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV5 81 kWh aan het langste eind met 530 om 522 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 2%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Kia EV5 81 kWh beter met 36,6 tegen 38,6 minuten — 2,1 minuten ofwel ±5% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±142 km (bij de Cupra Tavascan VZ) tegenover ±152 km (bij de Kia EV5 81 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Cupra Tavascan VZ aan het langste eind met 14,8 om 15,3 kWh/100 km; dat scheelt 0,5 kWh/100 km, ruwweg 3%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 22,35 verschil.

Alleen de Kia EV5 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV5 81 kWh de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan VZ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan VZ en Kia EV5 81 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan VZ of de Kia EV5 81 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan VZ indicatief ±39 minuten en bij de Kia EV5 81 kWh ±37 minuten (piek 135 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Cupra Tavascan VZ haalt 522 km WLTP, de Kia EV5 81 kWh 530 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13 en met de Kia EV5 81 kWh ongeveer € 4,28, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Cupra Tavascan en Kia EV5?

De 135- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±39 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.