Cupra Tavascan vs Skoda Enyaq Coupé
Cupra Tavascan Endurance of Skoda Enyaq Coupé 85: op papier 568 en 570 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) en de Skoda Enyaq Coupé 85 (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | Skoda Enyaq Coupé 85 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 570 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 13,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 175 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 201 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 3,78 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Skoda Enyaq Coupé 85 voor: 570 versus 568 km, oftewel 2 km (zo'n 0%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Skoda Enyaq Coupé 85 voor: 29,8 versus 38,6 minuten, oftewel 8,8 minuten (zo'n 23%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan Endurance zo'n 154 km bij en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer 201 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Skoda Enyaq Coupé 85: 13,5 tegenover 13,6 kWh/100 km — een verschil van 0 kWh/100 km (±0%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 2,00.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Skoda Enyaq Coupé 85 de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan Endurance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan Endurance en Skoda Enyaq Coupé 85.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Skoda Enyaq Coupé 85?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ±30 minuten (piek 135 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Cupra Tavascan en de Skoda Enyaq Coupé?
Volgens de WLTP-opgave 568 km tegenover 570 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer € 3,78, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.