Cupra Tavascan vs Hyundai Ioniq 6
Met 568 en 583 km WLTP-bereik liggen de Cupra Tavascan Endurance en de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) naast de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 583 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 235 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 274 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 3,72 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD voor: 583 versus 568 km, oftewel 15 km (zo'n 3%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD aan het langste eind met 22,3 om 38,6 minuten; dat scheelt 16,3 minuten, ruwweg 42%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) tegenover ±274 km (bij de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD beter met 13,3 tegen 13,6 kWh/100 km — 0,3 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 11,77.
Alleen de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Cupra Tavascan Endurance kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Cupra Tavascan Endurance en Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 135 vs 235 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Cupra Tavascan Endurance haalt 568 km WLTP, de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD 583 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD ongeveer € 3,72, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.