Cupra Tavascan vs BYD Seal
Met 568 en 570 km WLTP-bereik liggen de Cupra Tavascan Endurance en de BYD Seal RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) naast de BYD Seal RWD (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | BYD Seal RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 82,5 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 570 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 161 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 4,05 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BYD Seal RWD: 570 tegenover 568 km — een verschil van 2 km (±0%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BYD Seal RWD beter met 37,3 tegen 38,6 minuten — 1,4 minuten ofwel ±4% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) tegenover ±161 km (bij de BYD Seal RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Cupra Tavascan Endurance voor: 13,6 versus 14,5 kWh/100 km, oftewel 0,9 kWh/100 km (zo'n 6%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 38,53 verschil.
Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BYD Seal RWD de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan Endurance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan Endurance en BYD Seal RWD.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de BYD Seal RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de BYD Seal RWD ±37 minuten (piek 135 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Cupra Tavascan Endurance haalt 568 km WLTP, de BYD Seal RWD 570 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.