Cupra Tavascan vs BMW i5
De Cupra Tavascan Endurance en de BMW i5 eDrive40 zitten qua bereik dicht bij elkaar (568 vs 582 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) en de BMW i5 eDrive40 (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | BMW i5 eDrive40 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 81 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 582 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 205 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 228 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 3,90 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BMW i5 eDrive40: 582 tegenover 568 km — een verschil van 14 km (±2%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i5 eDrive40 voor: 26,8 versus 38,6 minuten, oftewel 11,9 minuten (zo'n 31%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan Endurance zo'n 154 km bij en bij de BMW i5 eDrive40 ongeveer 228 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Cupra Tavascan Endurance: 13,6 tegenover 13,9 kWh/100 km — een verschil van 0,4 kWh/100 km (±3%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 15,17.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i5 eDrive40 de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan Endurance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan Endurance en BMW i5 eDrive40.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de BMW i5 eDrive40?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de BMW i5 eDrive40 ±27 minuten (piek 135 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Cupra Tavascan Endurance haalt 568 km WLTP, de BMW i5 eDrive40 582 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de BMW i5 eDrive40 ongeveer € 3,90, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 77 kWh over 568 km voor de Cupra Tavascan Endurance, 81 kWh over 582 km voor de BMW i5 eDrive40. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.