Cupra Tavascan vs Audi SQ6 e-tron
Cupra Tavascan Endurance of Audi SQ6 e-tron: op papier 568 en 580 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) en de Audi SQ6 e-tron (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan Endurance | Audi SQ6 e-tron |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 94,9 kWh |
| WLTP-bereik | 568 km | 580 km |
| Verbruik (berekend) | 13,6 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 270 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 154 km | ± 256 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,80 | € 4,58 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Audi SQ6 e-tron beter met 580 tegen 568 km — 12 km ofwel ±2% uit elkaar.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Audi SQ6 e-tron aan het langste eind met 23,8 om 38,6 minuten; dat scheelt 14,8 minuten, ruwweg 38%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) tegenover ±256 km (bij de Audi SQ6 e-tron) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Cupra Tavascan Endurance beter met 13,6 tegen 16,4 kWh/100 km — 2,8 kWh/100 km ofwel ±17% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 117,84.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Audi SQ6 e-tron de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan Endurance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan Endurance en Audi SQ6 e-tron.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan Endurance of de Audi SQ6 e-tron?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan Endurance indicatief ±39 minuten en bij de Audi SQ6 e-tron ±24 minuten (piek 135 vs 270 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Cupra Tavascan en de Audi SQ6 e-tron?
Volgens de WLTP-opgave 568 km tegenover 580 km — een verschil van 12 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80 en met de Audi SQ6 e-tron ongeveer € 4,58, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.