EV-database

Citroën ë-C4 X vs Kia EV3

Met 425 en 436 km WLTP-bereik liggen de Citroën ë-C4 X 54 kWh en de Kia EV3 58 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) en de Kia EV3 58 kWh (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C4 X 54 kWhKia EV3 58 kWh
Bruikbare accu48,1 kWh58,3 kWh
WLTP-bereik425 km436 km
Verbruik (berekend)11,3 kWh/100 km13,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW102 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 137 km± 118 km
Thuisladen per 100 km€ 3,17€ 3,74
AandrijvingFWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV3 58 kWh aan het langste eind met 436 om 425 km; dat scheelt 11 km, ruwweg 3%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Citroën ë-C4 X 54 kWh voor: 32,6 versus 38,7 minuten, oftewel 6,1 minuten (zo'n 16%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±137 km (bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh) tegenover ±118 km (bij de Kia EV3 58 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Citroën ë-C4 X 54 kWh beter met 11,3 tegen 13,4 kWh/100 km — 2,1 kWh/100 km ofwel ±15% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 86,26.

Alleen de Kia EV3 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Citroën ë-C4 X 54 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV3 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Citroën ë-C4 X 54 kWh en Kia EV3 58 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 X 54 kWh of de Kia EV3 58 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Kia EV3 58 kWh ±39 minuten (piek 100 vs 102 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Citroën ë-C4 X 54 kWh haalt 425 km WLTP, de Kia EV3 58 kWh 436 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17 en met de Kia EV3 58 kWh ongeveer € 3,74, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.